2011. november 12., szombat

Mi az a Neem???



A Neem egy trópusi éghajlaton honos fafajta, az ajurvéda egyik legismertebb gyógyászati célra felhasznált növénye. A neem fa gyorsan növekszik termései leginkább az olajbogyóra emlékeztetnek. Ezekből olajat nyernek ki, melyet már régóta használnak Arfikában is.
Az ajurvédikus gyógyászatban azonban szinte minden részét felhasználják, nem csak olaját alkalmazzák. Mivel erős méregtelenítő ezért számos gyógykészítmény alapanyaga.





Felhasználható:

-          Bőrproblémák, gyulladásos bőrpanaszok, csípések, felületi sérülések illetve bőrirritáció esetén kiválóan alkalmazható
-          Antibakteriális, ezért a fertőzéseket kezelhetjük vele illetve segít fertőző betegségekből való kilábaláskor, felépüléskor.
-          Kezelhető vele a pattanásos bőr.
-          Immunrendszer erősítő
-          A haj kezelésében a korpa megszüntetésére alkalmazhatjuk
-          Hűsíti és megnyugtatja a napozás ártalmainak kitett bőrt


Neem termékekből álló ajándékcsomag:

Neem sampon
A neem- és teafa-olajat tartalmazó sampon gyengéden, de alaposan tisztítja a fejbőrt és a hajat. Antibakteriális hatása révén elpusztítja a korpásodást előidéző baktériumokat, segít megelőzni a hajhullást és a korai őszülést. Használatával a haj erős és természetesen egészséges fényũ lesz. A neem- és a teafa olajára jellemző kellemes, kissé fanyar, gyógynövényes illat hajmosás után is hosszan érezhető.

Neem testápoló
A gondosan válogatott alapanyagok, a neem, az édesgyökér és a teafa olaja kiválóan hidratálja a bőrt, ellátják vitaminokkal, miközben védik a kiszáradástól. Ez a könnyũ, nem zsíros testápoló folyadék különösen ajánlott az érdes, száraz, illetve a problémás bőr ápolására. Rendszeres használatával a bőr lágy, sima tapintású és természetes fényũ lesz.

Neem arclemosó
A neem-gyógynövény és a teafa kivonatai, kombinálva az édesgyökér kivonatával természetes módon és mélyen tisztítják az arcbőrt, összehúzzák a kitágult pórusokat. A neem és teafa antibakteriális tulajdonsága révén különösen hatékony a pattanásos, miteszeres bőr ápolásában. Véd és tisztít, használatával a bőr egészséges, sima és ragyogó lesz.

Ezeket a Neem termékeket tartalmazó ajándékcsomagot nyeri az a játékosunk aki a facebook-on meghirdetett játékunkra elküldi a helyes megfejtést! :)


2011. november 11., péntek

Meglepetés szeretteidnek

Közeleg a karácsony és vele együtt az ajándékozás....
Napjainkban ez az ünnep is átalakult és egy hatalmas ajándékozási rohammá vált. Venni, venni, venni bármit oda sem figyelve arra hogy szeretteinknek mire lenne szüksége. örülne-e egyáltalán annak amit MI kinéztünk számára. Kell-e neki egyáltalán valami vagy "csak" egy kellemes és meghitt beszélgetés lenne az aminek a legeslegjobban örülne, amire valóban szüksége lenne..?!
Gondoljátok át hogy tényleg odafigyeltek azokra akiket szerettek?
Tényleg tudjátok minek örülnétek?
Segítene-e nekik egy kis kikapcsolódás, pihenés hogy elfeledjék kicsit a hétköznapokat?
Ha úgy érzitek hogy megfelelő meglepetés lehetne egy masszázs vagy bármilyen más kezelés akkor válasszatok szeretteitek egészségének megőrzése érdekében ilyen kezeléseket.
És nem csak ajurvédikus masszázsra gondoljatok, hiszen sok más rendkívül jó terápia, masszázs és relaxáló kezelés közül választhattok.
Hogy pontosan milyen jellegű terápiát választotok függjön a szeretett személytől, hiszen ti ismeritek őt ezért olyat keressetek amit valószínűleg kedvelne.
Érdemes a szakembereknél érdeklődni hogy az adott kezelés mit is takar, hiszen egy rosszul megválasztott kezelés (ami egyáltalán nem tetszik annak aki kapta) okozhat kellemetlen perceket. 
Érdemes megkérdezni hogy átruházható-e az ajándékkupon, hogy ha az ajándékozott mégse szeretné igény bevenni akkor legalább valaki felhasználhassa azt.
Döntsetek megfontoltan és a szeretett személyre odafigyelve!
Kellemes ajándékkutatást....:)

2011. november 3., csütörtök

A Doshák és az életkor

A doshák kitöltik testünket, hatnak lelki és szellemi életünkre, az egészségünkre, valamint a különböző életszakaszainkban bizonyos doshák dominánsabbakká válnak.

A gyermekkor a gyarapodás és a növekedés ideje, ekkor a felépítő és tápláló Kapha dosha dominanciája figyelhető meg, hiszen a fejlődő szervezetnek anyagra van szüksége, hogy növekedhessen, szellemileg is fejlődhessen.
Ez az időszak a kapha dosah dominanciája miatt kedvez a légúti betegségeknek, hiszen a kapha dosah a fej régióját uralja. A fülproblémák, megfázásos, váladékkal járó felső légúti betegségek, köhögés, influenzás tünetek.

A serdülő kortól a középkor ideje alatt a Pitta dosha veszi át az uralmat, ami a gyomor területén domináns ezért az emésztőrendszer megbetegedései lehetnek jellemzőek. Ebben a korban a szervezet teljesen átalakul, a nemi érés folyamata megtörténik az ember a gyermekkorból a felnőttkorba lép át. Ez a korszak a nagy változásokat hozza el az ember életében.  Sokaknak ebben a korszakban emésztési problémáik lesznek, gyomorfekély alakulhat ki vagy más emésztési rendellenessége léphet fel. A bőrproblémák is jellemzőek lehetnek (pattanásos bőr).

Az öregedés folyamatával a Vata dosha veszi át az irányítást a szervezet felett. Ez az időszak már a lassú, de biztos leépülés felé halad. A test veszít a tömörségéből, szárazabbá válik a bőr, kiszáradnak az izületek, kopások jelentkeznek, a haj megőszül, a memória már nem a régi…
Ebben a korszakban több pihenésre van szükség, már nem bír annyit az ember, az anyag elfogy a szervezetből. A test veszít nedvességtartalmából és fokozatosan leépül. Ilyenkor a szemproblémák, alvás zavarok, izületi problémák, idegrendszeri zavarok jelentkezhetnek.

Tehát elmondható hogy az emberi élet folyamata a doshák szempontjából három szakaszra osztható:
Kapha dosha- felépítő szakasz
Pitta dosha- átalakító szakasz
Vata dosha- lebontó szakasz

2011. október 31., hétfő

A Navarakizi masszázsról

Ez a masszázstechnika is az ajurvédikus masszázsok közé tartozik, különlegessége a masszázshoz felhasznált anyagokban rejlik. Az Abhyangát (teljes testmasszázs) követően nem gőzölés következik, hanem a rizses batyus átdörzsölés.

A tejben főzött rizs finom krémes állagot kap, amivel az egész testet alaposan átmasszírozzuk, ettől a rendkívül tápláló krémes tejes anyagtól a bőr megfiatalodik, felfrissül, még a fájdalmasan száraz bőr is újjászületik a hatására.

A navarakizi számos problémára lehet gyógyír. Alapvetően feltöltő, felépítő, regeneráló, energiát adó, nyugtató. Kimerültség esetén rendkívül jótékony hatású. A bőrproblémákkal küzdők számára is segítséget nyújt, illetve nyugtató, tápláló hatása miatt stressz oldóként is alkalmazható.

Milyen esetekben indokolt a Navarakizi masszázs?

·         Izomgyengeség, izületi kopások és bénulás esetén
·         Kóros soványság illetve kimerült állapotokban
·         Bőrbetegségek esetén (ekcéma, pikkelysömör, gyulladt pattanásos bőr)
·         Ha erősen Vata túltengés áll fenn, de hűtő hatása miatt a Pittáknak is javasolt.

Hányszor javasolt a masszázskezelés?

Egészségmegőrző kezelésként mindenki maga dönti el, hogy mikor és milyen rendszerességgel veszi igénybe a Navarakizi masszázst, ha viszont terápiás céllal választja valaki, akkor érdemes legalább heti 1-2 alkalommal jönni. Ha valóban tartós javulást szeretnénk eléri, akkor legalább 5 kezelés szükséges. Természetesen mindenki egyedi adottságokkal rendelkezik, ezért van, akinek már a 2-3 alkalommal is megszűnnek a problémái.

2011. október 20., csütörtök

Az 5 őselem, amely jelen van bennünk…

Az Ajurvédikus szemlélet szerint testünket 5 őselem építi fel. Ezeknek az őselemeknek az aránya befolyásolja külső megjelenésünket és szellemi-lelki beállítottságunkat.

Az öt őselem:
Éter
Levegő
Tűz
Víz
Föld

Az öt elem mindegyike jelen van bennünk, csak arányukban különböznek. Ezek az elemek alkotják a Dhosákat (hatóerőket) melyek a személyiségtípus meghatározásában is igen fontosak.  Három Dhosa különböztethető meg, ezek a Vata, Pitta és a Kapha dhosa.

Vata Dhosa
Az Éter és a Levegő elemek alkotják melyek könnyedséget, instabilitást, mozgékonyságot, nyugtalanságot, gyorsaságot és szárazságot kölcsönöz.

Pitta Dhosa
Tűz elem alkotja és lobbanékonyságot, forróságot, változékonyságot, szenvedélyességet kölcsönöz.

Kapha Dosha
A Víz és a Föld elem keveréke, amitől nehézkes, nyirkos, lassú, tompa és stabil lesz.

A Dhosák aránya alakítja ki a személyiségtípust, a Prakrutit aminek megállapítása az Ajurvédában ingen fontos hiszen a kezelések alapja a személyiség meghatározása. A Prakruti ismeretében választható olaj a masszázshoz. A Prakruti segíthet a mindennapi élet a napi rutin kialakításában is hiszen segít a megfelelő étrend, mozgásforma megállapításában. Hozzásegít az egészség megőrzéséhez is, hiszen ha szervezetünknek megfelelő ételeket fogyasztunk, azzal hozzájárulunk az egészégi állapot fenntartásához illetve a betegségek megelőzéséhez.

2011. október 15., szombat

A megfázásról Ajurvédikus szemszögből

Most, hogy beköszöntött a hideg, nyirkos idő, egyre többen szenvedünk a megfázás tüneteitől illetve az influenzától.
Ebből az okból kifolyólag, illetve azért mert épp magam is sikeresen megfáztam, gondoltam megosztok pár kezelési módot, amivel segíthetünk magunkon…

A megfázás legfőképp a fejben kezdődik, (valamint a lelki egyensúly megbomlása is befolyásolja, hogy épp fogékonyak vagyunk-e egy betegségre) mivel a szánkon jutnak be a kórokozók. Az okok a hideg levegő, a szél, a hideg nedvesítő, nyálkásító ételek fogyasztása. Valamint a téli időszak, aminek idején a Kapha dosha domináns, ami támogatja a nyálkaképződést és a légúti betegségek kialakulását.
Esetemben a kapha jellegű hideg tejtermékek fogyasztása illetve a hirtelen lehűlés (amire nem készültem fel kellően) együttesen okozták a problémát.

A megfázás általános kezelése

A megfázás a Kapha dosha felszaporodására utal (túlzott nyálkaképződés, váladék felhalmozódás az orrban, köhögés, izomfájdalom, torokfájás, fejfájás, hidegrázás) amit megfelelő étrenddel és gyógynövényekkel, fűszerekkel kezelhetünk.
Könnyű, meleg, egyszerű ételek fogyasztása javasolt. Kerülnünk kell a tejtermékeket, (tejet, sajtot, joghurtot) a nehéz, zsíros, nyirkos ételeket (hús, csonthéjasok, tésztafélék, cukorkák, édes gyümölcslevek).
Ami segíthet az a mézes-citromos gyömbérleves, valamint a bazsalikom, fahéj vagy szegfűszeg tartalmú fűszeres tea. De a legjobb gyógymód a friss gyömbér fogyasztása!
Az Ajurvédikus gyógynövények közül alkalmazhatók:
  • Gyömbér
  • Fahéj
  • Édesgyökér
  • Menta
  • Bazsalikom
  • Szegfűszeg


Nekem eddig a faháj és a gyömbér vált be valamint a mentolos gőzölés, ami kitűnő nyálkaoldó hatású.
Természetesen fontos hogy a személyiségtípusnak megfelelő kezelést vegyük igénybe ezért érdemes egy szakembert felkeresni. De ha szeretünk kísérletezni, akkor mi magunk is kipróbálhatjuk mi az, ami használ ilyen esetekben.

/felhasznált irodalom: Dr. David Frawley- Ájurvédikus Gyógyítás/

2011. szeptember 19., hétfő

Könyvajánló

Ájurvédikus Gyógyítás – Dr. David Frawley

Mióta az Ajurvédikus masszázzsal foglalkozom, azóta már rengeteg könyvet átlapoztam áttanulmányoztam, de ez a könyv az eddigi legátfogóbb leg érthetőbb. Tetszik, hogy tényleges és részletes tanácsokkal lát el bizonyos problémák kezelésére. Kidolgozott és alapos.
A doshák illetve az aldoshák is részletesen bemutatásra kerülnek, ezzel sokkal nagyobb rálátást ad és a megértés is sokkal könnyebb.
Külön részben mutatja be a szerző a betegségeket és ezeket is lebontja a doshák szerint, ami szintén nagyon hasznos, mert ebből is tanul az ember. Le lehet ellenőrizni a tudást :)
A dosháknak megfelelő étrend is nagy örömöt okozott, hiszen ebben a témakörben elég nagy volt nálam a kavarodás, de most több dolog is a helyére került….
Számomra külön öröm hogy a migrénnel külön is foglalkozik így magamon is tesztelhetem a leírtakat.
Aki mélyebben meg akar ismerkedi az Ajurvédikus tudással és gyógyászattal vagy csak érdekli a téma és egy jó és átfogó könyvet keres, annak bátran ajánlhatom ezt a művet.
 
A szervzőről:
Dr. David Frawley számos Ajurvédikus könyv szerzője, azon kevés szakember egyike, akit Indiában is elismernek tudása miatt. Jelenleg a Védikus Tudományok Amerikai Intézetének igazgatója.

A könyv megrendelhető, ha valakit érdekel az Ajurvédaházban is megtekinthető és megvásárolható.

2011. szeptember 12., hétfő

Preventív gerinctréning

Napjaink egyik legnépszerűbb civilizációs betegsége a kínzó hátfájás, melynek oka többféle lehet. Az egyszerű izomgyengeségtől kezdve a komoly reumatológiai betegségekig bármi számításba jöhet.
Az ülőmunka, stressz, helytelen életmód mind-mind a gerincoszlop statikájának és az azt körülvevő izomzat egyensúlyának megbomlásához vezethet.
A preventív gerinctréning célja, hogy a saját hibánkból vagy a környezet felől érkező ártalmakat felismerje, és elhárítsa. Segítségével csökkenthető a mindennapi munkából adódó terhelés. Alkalmazhatunk stressz csökkentő lazító módszereket, hatékony korrekciós edzés programot, valamint adhatunk táplálkozási tanácsokat is, melyek az egészség megtartását segítik.

Miből áll a preventív gerincgimnasztika?

Mint minden edzés, ez is bemelegítéssel, bemelegítő nyújtással kezdődik. Ezután következik a gerinc mobilizálása, melynek célja a gerinc ízületeinek alapos átmozgatása, az ízületi mozgásterjedelmek javítása. Ezt követően jöhet az erősítés, melynek célja a testtartás kialakításában résztvevő izmok erőálló-képességének fokozása, az izomtónus fokozása, testtudat javítása, testtartás javítása.
Az óra elengedhetetlen részét képezi a nyújtás, amely többféle lehet: dinamikus nyújtás, statikus nyújtás, erőfeszítéses streching.
Érdemes megemlíteni a különböző lazító technikákat is, amely kellemes lezárása lehet egy –egy preventív gerinctréningnek. Ilyenkor kiiktatunk minden zavaró körülményt, nyugodt környezetet biztosítunk.

„A test érzése a lélek nyugalma”

Ma még sokan tartanak a gerinctornától, mondván, hogy nagyon nehéz, nem elég pörgős. Valóban nem könnyű azokat az izmokat átmozgatni, amelyeket éveken át nem használtunk, azonban meg kell érteni azt is, hogy az egészséges gerincoszlop, a test és lélek egészségének alapja. Tudnunk kell, hogy a különböző egészségügyi panaszok megjelenése előtt már jóval korábban elkezdődnek azok az elváltozások, melyek a tüneteket okozzák. Ezért fontos hangsúlyozni a gerincgimnasztika fontosságát, és azt, hogy a gerinctréninggel a mozgásszervi és egyéb betegségek helye csökkenthető lenne a civilizációs ártalmak között.

Ezt a fajta edzésmódszert nemre, korosztályra való tekintet nélkül szinte mindenkinek csak ajánlani tudom, hiszen a 21. század emberének gerince rengeteg ártalomnak van kitéve, ami gyönyörűen kompenzálható egy szakképzett gerinctréner által vezetett edzéssel.

Bozsik Ildikó

2011. szeptember 11., vasárnap

Garshan nyersselyemkesztyűs masszázs

Ez a száraz dörzsöléses masszázs az Ajurvédikus masszázsok közé tartozó főként Kapha dosha csökkentő (súlycsökkentő) méregtelenítő emésztést segítő, fogyasztó és nyirokkeringést serkentő kezelés, melyet nyersselyem kesztyűvel végzünk.
Megelőzhető vele a narancsbőr kialakítása, de a már jelentkező bőrprobléma korrigálására is képes. A masszázs utána bőr szerkezete sokkal erősebb lesz, a színe ragyogóvá válik és bársonyosan sima lesz. Mivel az elhalt hámréteg eltávozik, ezáltal a friss élettel teli bőrréteg kialakulását segíti elő.

A Garshan masszázs hatásai:
-          A vérkeringést és a nyirokkeringést is serkenti
-          Sejtmegújító hatású a bőrréteg fiatalítását idézi elő
-          Serkenti az emésztést
-          A szövetekre jó hatást gyakorol
-          A máj koleszterinszintjét enyhén csökkenti a rendszeresen végzett masszázs (7-10napos kúra)
-          A statikus elektromosság növelése által, jótékonyan hat a test különböző csatornáira

A masszázs időtartama 35-45 perc. 
Garshan masszázst követheti, egy olajos masszázskezelés mivel ilyenkor a bőr könnyen befogadja a bőrtápláló anyagokat. 
Garshan masszázs után ajánlott a meleg zuhany illetve a szauna is maximum 15perc időtartamban.

Az Ajurvédikus masszázsok közül ez a legintenzívebb, leggyorsabb masszázskezelés. Kifejezetten Kapha túlsúly esetén indokolt a pattogós, fürge mozdulat, de más típusoknál is alkalmazható a kezelés. Ha nem Kapha személyiségtípusú vendégnél alkalmazzuk akkor a mozdulatok lehetnek lassabbak és finomabbak. A kezelés mélysége és erőssége teljesen személyre szabott, hiszen mindenkinek más az érzékenysége.
Saját tapasztalatból mondhatom hogy valóban bársonyos és ragyogó bőrt varázsol....
Csak az a kár hogy magamat nem tudom kezelni! 

2011. augusztus 22., hétfő

Az ízek hatásai az Ajurvéda szerint



Az ember táplálkozása befolyásolja testi-lelki állapotát egészségét ezért fontos tudni, hogy az alap ízek hogyan hatnak a doshákra. Növelik-e azokat vagy éppen csökentik az adott doshákat.
A doshák ízekkel való csökkentésével vagy növelésével befolyásolhatjuk a jelentkező egészségi problémákat. Például, ha az édes ízeket helyezzük előtérbe a táplálkozásunk során, akkor a kapha dosha növekedését idézzük elő, ami a Kapha dosha túlműködéséhez vezethet ez a későbbiekben kapha tispusú betegségeket okozhat.
Az Ajurvédikus táplálkozásban hat alap ízt különböztetünk meg. Ezek két elemet tartalmaznak, lehetnek hűtő illetve fűtő hatásúak. Ezek miatt a tulajdonságaik miatt különböző gyógyhatásokkal bírnak.

Alapiz
Amiben megtalálható
jellemző
Elemek
Doshák
édes
keményítő, cukor
hideg
föld, víz
pv- k+
sós
só, hínár
meleg
víz. tűz
kp+ v-
savanyú
erjesztett ételek, savas gyümölcsök
meleg
föld, tűz
pk+ v-
csípős
csípős fűszerek
meleg
tűz, levegő
k- pv+
keserű
keserű gyógynövények
hideg
levegő, éter
kp- v+
fanyar
toninokat tartalmazó fűszerek
hideg
föld, levegő
pk- v+

Egyes dóshákat növelnek másikat csökkentenek az adott ízek. A Vata doshát csökkenthetjük édes, savanyú és sós ételekkel és növelhetjük keserű, fanyar és csípős ízekkel. A Pitta dosha növekedését idézi elő a csípős, savanyú, sós ízek előtérbe helyezése, de csökkentheti a Pittát a keserű, fanyar, édes ízek használata. A Kapha dosha csökkentését a csípős, keserű és fanyar ízekkel érhetjük el, növelni pedig az édes, sós és a savanyú ételekkek tudjuk.

2011. augusztus 21., vasárnap

Hamam- Török fürdőzés


A hamam az arab és a török fürdőkultúra világát idézi.
A gyengéd meleg, a sejtelmes fény, az illatok, a habos dörzsölés, a masszázs kellemes élménnyel ajándékozza meg a testet és a lelket is. 
A hamam egy rituálé, ahol a test fizikális megtisztulása mellett a szellem is felfrissül. Az állandó hőmérséklet, az alapos habos-szappanos masszázs, a test átdörzsölése, a pihenés kikapcsolja az embert. A nedves meleg a keringési problémákkal küzdőknek kifejezetten hasznos.

A mai hamam három részből álló rendszer.
A szokásos rituálé egy alapos zuhanyozást követő 15 perces gőzkabinban történő gőzfürdőzéssel kezdődik, (ez a legmelegebb része a Hamamnak) ahol a bőr felpuhul, a pórusok kitágulnak, az izmok ellazulnak. Ezután történik a melegített kőasztalon a további masszázs és mosdatás

Első lépésben a testet mindkét testfélre kiterjedő locsolással készítik fel a masszázsra, ami nagyon finom lágy érzés. 
A fürdőzőt a masszőr dörzsölő hatású "kesztyűvel" olajos-szappanhabbal ledörzsöli. A rituálé a fűtött kőasztalon történik.(ez a szakasz már hűvösebb mint a gőzkabin)
A tisztító dörzsölés a bőr mélyebb rétegeit is érinti, a pórusok kitisztulnak, az elhalt pikkelyek a habbal eltávoznak. A bőr a hamam masszázst követően tiszta, selymes, puha és sima lesz, az izmok ellazulnak.

A szappan állaga és finom illata egyaránt jótékony a testre és a lélekre….a z izmok ellazulnak és a lélek is megpihen, a gondolatok kitisztulnak…

A Török fürdőben a szappanhabos masszázst és fürdetést követően a vendég egy hűvösebb klímájú szobában pihen (ez a leghűvösebb része a szertartásnak) ahol frissítő teát és gyümölcsöket fogyasztva relaxál. 






Hamam az Ajurvédaházban



2011. augusztus 19., péntek

Tradicionális hámlasztó technikák- Garshan masszázs és Hamam

Tradicionális hámlasztó technikák- Garshan masszázs és Hamam


A peeling nem más, mint a bőr mélytisztítása melyet többféle technikával végezhetünk el. A peeling az elhalt hámsejtek eltávolítása mellett a keringést is javítja így készíti fel a bőrt a hámlasztást követő kezelés hatóanyagainak befogadására.
A hámlasztás során a kötőszövet vérkeringését is befolyásolhatjuk, az elhalt hámsejtek eltávozása segíti a friss bőr képződését, ezzel hozzájárul a bőr simaságához frissességéhez.


Az intenzív mélytisztításhoz különféle eljárások alkalmazhatók:
-          mechanikai hámlasztás (szemcsés készítmények segítségével történik)
-          biológiai hámlasztás (enzimek segítségével történik)
-          kémiai hámlasztás (kemikáliák alkalmazásával történik)
-          egyéb hámlasztási technikák melyek ősi kultúrákban fejlesztettek ki

Ajurvédikus test-peeling /Garshan masszázs/

A Garshan masszázs egy száraz masszázs, melyet nyersselyem kesztyűvel végeznek.  A kesztyűk lehetnek egészen erősek illetve finomabb selyemből készült kesztyűk is. A masszázs dörzsölő mozdulatsorokból áll melynek hatására a test felmelegszik, a nyirokkeringés felpezsdül, nő a sejtek oxigénellátottsága, a vérkeringés felgyorsul, az emésztés javul a bőr érezhetően feszesebbé válik. A lerakódott méreganyagok oldását segíti, csökkenti a cellulitiszt és a zsírlerakódást is oldja.


Garshan masszázs


Peeling Törökmódra /Hamam/

Ha már a hámlasztó eljárásoknál járunk érdemes megemlíteni a tradicionális török fürdőket is, hiszen ott a Hamam sem más, mint a mélytisztítás egyik fajtája
A gőzfürdőben eltöltött idő kellően felmelegíti a testet ahhoz, hogy egy hámlasztó eljárás következhessen. A méreganyagok eltávozása megindul az izzadás hatására, így a melegített kőasztalon egy speciális dörzsis kesztyűs mélytisztítás a következő lépés majd következhet a citromhabos átmozgató masszázs, ami után az ember testileg-lelkileg megtisztulva pihenhet…